Státní ústav pro kontrolu léčiv hledá uchazeče na pozici

Odborný pracovník – farmakoekonom/ka v Oddělení farmakoekonomických analýz

referenční číslo: 66ffe9451db1bd17aa0905e6

Náplň práce:

  • Podílení se na tvorbě celostátní koncepce cenové regulace nebo stanovování výše úhrad léčiv a zdravotnických prostředků
  • Podílení se na odborné a metodické činnosti SÚKL v oblasti zdravotnické ekonomiky/farmakoekonomiky (což jsou oblasti, které jsou součástí celostátní koncepce úhradové regulace léčiv)
  • Příprava nebo připomínkování metodiky pro hodnocení, podílení se v případě potřeby na publikační činnosti (zejména v odborných časopisech) nebo přednáškové činnosti
  • Odborné hodnocení léčiv nebo potravin pro zvláštní lékařské účely (PZLÚ) především v rámci řízení o stanovení nebo změně výše a podmínek úhrady ze zdravotního pojištění a v revizních správních řízeních
  • Hodnocení klinických studií a farmakoekonomických podkladů – analýza nákladové efektivity a dopadu na rozpočet; hodnocení údajů z reálné klinické praxe (výsledky registrů)
  • Posuzování především podkladů předložených v rámci správního řízení účastníky řízení, nebo podkladů získaných z úřední činnosti, které je nutné i aktivně vyhledávat
  • V případě potřeby zpracovávání vlastních analýz nebo přepočítávání analýz předložených účastníky řízení
  • Podílení se na vypracovávání dokumentů sekce cenové a úhradové regulace (CAU), jako jsou hodnotící zprávy, výzvy k součinnosti, rozhodnutí, stanoviska k odvolání apod.
  • Zpracovávání vyjádření k námitkám týkajícím se farmakoekonomických podkladů a souvisejících důkazů
  • Komplexní spolupráce s odbornými hodnotiteli oddělení hodnocení léčiv (OHL) a s ostatními kolegy sekce CAU, zejména se zaměstnanci oddělení právní podpory cenové a úhradové regulace (PP CAU)

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání – magisterský studijní program v oboru zdravotnictví, lékařské, farmaceutické nebo veterinární vědy a nauky, přírodní a technické vědy a nauky, ekonomie
  • Praxe výhodou, nikoliv podmínkou – VHODNÉ I PRO ABSOLVENTY
  • Základní znalost principů medicíny založené na důkazech
  • Orientace v klinických studiích
  • Znalost statistiky a základů farmakoekonomiky
  • Základní znalost principů úhradové regulace vyplývajících ze zákona o veřejném zdravotním pojištění
  • Znalost AJ – bude ověřena v průběhu pohovoru
  • Uživatelská znalost práce s PC (MS Office, Internet)

Nabízíme:

  • Zajímavou a originální odbornou práci v oboru zdravotnické ekonomiky s návazností na mezinárodní prostředí
  • Profesionální zaškolení v oblasti zdravotnické ekonomiky/farmakoekonomiky
  • Možnost dalšího profesního růstu, vzdělávání a seberealizace v oblasti hodnocení zdravotnických technologií
  • Pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené ročně
  • 5 dní indispozičního volna (sick days) ročně
  • Příspěvek na stravování
  • Jazykové kurzy
  • Fond kulturních a sociálních potřeb
  • Zaměstnaneckou knihovnu
  • Půjčovnu sportovních potřeb

Další důležité informace:

  • Předpokládaný nástup: 1. 12. 2024 nebo dle dohody
  • Jedná se o zástup za MD/RD
  • Pracovní úvazek: 1,0 (40 hod./týden)
  • Platové podmínky: 13. platová třída
  • Pracoviště: Benešovská 40, Praha 10

Požadované jazykové znalosti

Anglický

Místo pracoviště: Benešovská 2538/40, Praha 10, 100 41

Region: Praha

Obor: Ekonomika, Státní, veřejná správa, Zdravotnictví, sociální služby, farmacie

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu určitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vysokoškolské

Benefity: Bonusy/prémie, Dovolená 5 týdnů, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Možnost občasné práce z domova, Možnost si napracovat hodiny, Příspěvek na dovolenou, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Stravenky/příspěvek na stravování, Zdravotní volno/sickday

Vhodné pro: Absolventy