Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Krajinný ekolog

převzato z nabídky úřadů práce | referenční číslo: 29611400782 | aktuálnost: 05.07.2024

Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava

Upřesňující informace

Pracovní místo na dobu určitou po dobu RD.
Požadavky:
- VŠ - přírodovědné, životní prostředí, zemědělské - vzdělání nejlépe v oborech entomologie, botanika, geobotanika, ekologie, ochrana přírody.
- floristické a faunistické znalosti (zejména entomologie či jiné diagnostické druhy bezobratlých živočichů)
- dobrá znalost AJ nebo NJ, řidičský průkaz skupiny "B"
- znalost práce s GIS a GPS
- mapování vegetace či biotopů vítáno
- orientace v zemědělské problematice a dotačních titulech
- znalost programů Statistika, R nebo Canoco vítána
- znalost práce se základními programy včetně Excel, PowerPoint
- zkušenosti s podáváním a administrací grantů (projektů) včetně zahraničních vítány

Náplň práce:
Provádění průzkumů a vyhodnocování dostupných podkladů (mapy, GIS, KN atd.) kulturní krajiny za účelem kvalifikovaného rozhodování o jejím dalším využití. Provádění průzkumu a monitoringu ekosystémů bezlesých území NP Šumava zejména v rámci oboru botaniky nebo entomologie či jiných skupin bezobratlých živočichů a navrhování optimálního managementu. Vydávání odborných stanovisek k managementovým zásahům. Provádění kontrolní činnosti ve vztahu k zásahům prováděným na kulturním bezlesí. Navrhování, konzultace, monitoring a kontrola plnění zemědělských managementů na propachtovaných zemědělských plochách na území NP Šumava. Kontrola zemědělského hospodaření na území NP Šumava. Spolupráce na realizaci projektů vztahujících se k péči o bezlesí na území NP Šumava. Spolupráce na tvorbě a aktualizaci ENVIRO vrstvy v prostředí LPIS. Zpracovávání potvrzení a stanovisek k žádostem o dotace pro zemědělce hospodařící na území NP Šumava. Spolupráce na realizaci programů PPK, NPO (POPFK).

Uzávěrka přihlášek: 31.7.2024
Výběrové řízení dne: 14.8.2024

Do tohoto výběrového řízení se může přihlásit kterýkoliv zájemce, který splňuje výše uvedené předpoklady. Informace o výběrovém řízení podá uchazečům Ing. Romana Roučková: romana.rouckova@npsumava.cz, tel.: 731 530 349.
Zájemci se mohou přihlásit zasláním životopisu na adresu blanka.mullerova@npsumava.cz - kancelář ředitele.

Směnný provoz: Jednosměnný provoz

Mzda: 23 390 - 34 370 Kč / měsíc

Místo pracoviště: 1. máje 260/19, Vimperk,

Region: Jihočeský kraj

Pracovní poměr: Plný úvazek

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vysokoškolské