Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Sociální pracovník se specializací na oblast bydlení

převzato z nabídky úřadů práce | referenční číslo: 29578140743 | aktuálnost: 28.06.2024

Diecézní charita Brno

Upřesňující informace

Náplň práce:
Terénní služba sv. Františka aktivně nabízí pomoc lidem, kteří se ocitli v nouzi a bez přístřeší a nyní nově rozšiřuje nabídku služby o podporu lidí, kteří potřebují pomoc se zabydlováním se do samostatného bydlení. Proto hledáme do týmu nového kolegu či kolegyni na pozici sociálního pracovníka se specializací na oblast bydlení.
Co bude náplní Vaší práce:

podpora klientů při adaptaci na samostatné bydlení – dle situace pomoc s přepisy energií, s vyřízením si příspěvku /doplatku na bydlení a jiných dávek či důchodů, doprovody na úřady a k lékařům, pomoc při zkontaktování s rodinou, příp. s dalšími službami, podpora při jednání s majitelem bytu či sousedy apod.

podílení se na tvorbě a zavádění nových způsobů práce ve službě, a to v oblasti podpory vybraných klientů v zabydlování a bydlení

administrativa spojená s poskytováním sociální služby
Schopnosti a osobnostní předpoklady:

zájem o práci s lidmi bez domova/ohroženými ztrátou bydlení

empatie, sociální cítění, dobré komunikační a organizační dovednosti, trpělivost a flexibilita

schopnost pracovat v týmu, ale i samostatně

chuť se učit a dál vzdělávat v problematice pomoci lidem bez domova
Vysvětlivky viz 2. strana (nebo poslední strana).
Zaškrtnutí platí křížkem i zatržením, oboje má ve formuláři stejný význam.
Dokument je platný dnem vydání
Základní požadavky:

ukončená VŠ /VOŠ sociálně právního zaměření podle zák. 108/2006 Sb., případně ukončené vysokoškolské vzdělání humanitního směru

znalost práce na PC a ovládání kancelářského softwaru (MS Word, Excel, Outlook)

vítáme praxi na obdobné pozici nebo na pozici dobrovolníka

výhodou je řidičský průkaz sk. B
Nabízíme:

pracovní smlouvu na 0,6 úvazku na 1 rok s výhledem dlouhodobé spolupráce

mzdové ohodnocení dle započtené praxe

možnost odborného růstu formou vzdělávání a supervize

podporu kolegů z týmu při zaučení a práci s klientem

5 týdnů dovolené

stravenky
Nástup možný ihned.
Profesní životopis a motivační dopis (rozsah max. 1 A4) zasílejte na e-mail lenka.zitova@brno.charita.cz.

Zaměstnanecké výhody:
Příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání, supervize

Směnný provoz: Jednosměnný provoz

Mzda: 18 400 - 26 000 Kč / měsíc

Místo pracoviště: Bratislavská 775/58, Brno, 60200

Region: Jihomoravský kraj

Obor: Zdravotnictví, sociální služby, farmacie

Pracovní poměr: Zkrácený úvazek

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vyšší odborné

Vhodné pro: Absolventy