Nenechte si tedy ujet ten pomyslný vlak a přesedněte na jinou kolej, která Vaši krizi přemění na výzvu.
Ten správný start je projekt Vzdělávání praxí, který propojuje zájemce o praxi s firmami a živnostníky napříč celou Českou republikou. Firma, která se chce do projektu zapojit, si vypíše nabídku na některé ze 158 typových pracovních pozic. Podmínkou především je, aby garantovala vhodného mentora, který se bude uchazečovi ve firmě věnovat. Zájemci o praxi se z druhé strany k nabídkám přihlašují také přes projektovou Databázi. K přihlášce musí doložit aktuální životopis a doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání. Pokud zájemce spadá do kategorie 50+, nemusí být ani v evidenci Úřadu práce ČR.
Jestli stále váháte, můžete se nechat inspirovat příběhem paní Edity (55) z Plzně. Ta absolvovala svoje vzdělávání praxí na pozici Lektor dalšího vzdělávání v organizaci Život bez depresí v celkovém rozsahu 320 hodin. Edita byla posledních pár let v domácnosti a svou každodennost si zpestřila návratem k oboru, z něhož má předchozí pracovní zkušenosti, kdy pracovala jako asistentka lektorů. Náplní jejího vzdělávání praxí byla příprava seminářů zaměřených na témata z osobního rozvoje a pomoc s pořádáním odborných kurzů. Pod vedením mentorky Elišky (61) prohloubila paní Edita svoje znalosti a trávila čas v příjemném pracovním prostředí.
Měli byste zájem dozvědět se o projektu Vzdělávání praxí více? Zavolejte na infolinku projektu 775 881 408 anebo si můžete domluvit individuální konzultaci s některým z regionálních projektových manažerů, jejichž seznam najdete zde - http://www.vzdelavanipraxi.cz/o-projektu/regionalni-kancelare. Další informace také naleznete na www.vzdelavanipraxi.cz, účast v projektu je zcela zdarma!
Projekt „Vzdělávání praxí pro zvýšení zaměstnatelnosti“ realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Projekt je financován z ESF a státního rozpočtu ČR.