Maláčová se zmínila o přípravě úřadu na očekávané zvýšení počtu nezaměstnaných a administraci dávek. Najmon uvedl, že chce pracovat i na tom, aby se zlepšila on-line komunikace s klienty.
Najděte si stabilní práci na pracovním portálu jobDNES.cz |
„Hlavními cíly jsou proklientský úřad, modernizace úřadu, být on-line dostupný pro klienty tak, abychom byli úřadem 21. století,“ shrnul své ambice v čele úřadu Najmon. Vycházet chce z toho, co klientům už nyní nabízí elektronický portál Úřadu práce.
Úřad práce patří k největším institucím v zemi, Najmon bude vést zhruba 11 800 zaměstnanců. Do výběrového řízení se přihlásilo šest uchazečů, z nichž jeden nesplnil podmínky soutěže.
Státní tajemnice ministerstva Ingrid Štegmannová řekla, že v užším kole vybírala s ministryní nejvhodnějšího kandidáta z trojice doporučených kandidátů. Najmon uspěl i díky dlouholetým zkušenostem z Úřadu práce i ministerstva.
„Má zkušenosti, v této pozici je již od února. I předtím působil od roku 2015 na vedoucích pozicích Úřadu práce tak i chvíli u nás na ministerstvu. Odborná agenda je z tohoto důvodu silnou stránkou nového generálního ředitele,“ uvedla tajemnice.
Místo generálního ředitele bylo neobsazené od odchodu Kateřiny Sadílkové z čela instituce, tedy od ledna. Výběrové řízení se konalo třikrát. Najmon úřad vedl z postu šéfa kanceláře generálního ředitele. Za instituci v minulých měsících vystupoval politický náměstek Maláčové Robin Povšík
První výběrové řízení skončilo v únoru neúspěchem. O místo se tehdy ucházel exministr průmyslu z ČSSD Jiří Havlíček a ředitel svitavského úřadu práce Jan Tesař. Maláčová před vyhlášením vítěze uvedla, že by ředitelem měl být zkušený manažer se znalostí hospodářství a že Havlíček obě tyto podmínky splňuje. Premiér Andrej Babiš reagoval, že ČSSD hledá trafiky pro své lidi. Havlíček pak z výběru odstoupil.
Resort konkurz zrušil a koncem dubna ho vyhlásil znovu. Ministryně pak odmítla sdělit, kolik lidí se přihlásilo. Do třetího výběru se mohli zájemci a zájemkyně hlásit do 21. září. V posledních osmi letech aspoň čtyři roky museli působit na vedoucím postu v úřadech, mezinárodních organizacích, institucích EU, zastupitelstvech či ve vedení firem. Podmínkou byla vysoká škola, zkouška z angličtiny, němčiny nebo francouzštiny.